slide-1.jpg
01
Gru
I Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej
Posted by Super User

W Starym Sączu tradycja gry w piłkę siatkową ma ponad 70 lat. W tę historię bardzo mocno wpisywały się organizowane  przez 25 lat  Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w piłce siatkowej chłopców.  Kolejną inicjatywą jest rozegrany 7 kwietnia I Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej, do którego zgłosiło się sześć drużyn, w tym jedna ze Słowacji.

Początkowo w zawodach miały wziąć udział trzy zespoły z zaprzyjaźnionych szkół ze Słowacji, jednak ostatecznie wyzwanie przyjęła drużyna ze Starej Lubovni. W dniu rozpoczęcia Turnieju na hali sportowej ZSP stawiły się następujące drużyny: Stredna Odborna Skola ze Starej Lubovni, Zespół Szkół w Łącku, Technikum Leśne w Miliczu, Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, Zespół Szkół Samochodowych z Nowego Sącza oraz nasza reprezentacja jako gospodarze. 

Organizacja zawodów sportowych to doskonała możliwość zaspokojenia potrzeby rywalizacji wśród uczniów,  a także świetny sposób sprawdzenia umiejętności nabytych podczas treningów czy też lekcji wychowania fizycznego. Jestem pewien, że będziemy świadkami rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie - mówił w czasie rozpoczęcia zawodów, witając gości, zawodników, trenerów, dyrektor ZSP Grzegorz Skalski.

 Po rozlosowaniu do dwóch grup drużyny rozgrywały mecze w sali gimnastycznej ZSP oraz hali Gimnazjum im. J. Słowackiego. Do dalszej fazy turnieju  z grupy „A” awansowały drużyny: Technikum Leśnego w Miliczu oraz drużyna Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. Z kolei z grupy „B” do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się drużyny: Zespołu Szkół Samochodowych oraz zaskakująca swym awansem drużyna ze Starej Lubovni. W meczach półfinałowych zmierzyli się ze sobą: Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju i reprezentacja naszych sąsiadów ze Słowacji. Zwycięzcą tego półfinałowego spotkania została drużyna Słowaków, sprawiając kolejną niespodziankę. W drugim półfinałowym spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny Zespołu Szkół Samochodowych oraz Technikum Leśnego w Miliczu. Lepszą okazała się być reprezentacja „Samochodówki” i zawodnicy tej szkoły stoczyli walkę w meczu finałowym z drużyną ze Starej Lubovni o miano najlepszej drużyny I Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej. Słowacy w zaciętym finałowym spotkaniu uznali wyższość drużyny Zespołu Szkól Samochodowych, która zdobyła okazały puchar  i złote medale jako należne nagrody na znak zwycięstwa, okupionego kilkoma ciężkimi spotkaniami. Zmagania sportowe odbywały się w atmosferze wspaniałego dopingu  publiczności, która mogła podziwiać popis siatkarskich umiejętności. Zacięta walka o każdy punkt, wspaniałe akcje w ataku i obronie były ozdobą każdego meczu.  

Tegoroczne zmagania odbywały się pod Honorowym Patronatem Regionalnego Dyrektora Lasów Państwowych w Krakowie pana Jana Kosiorowskiego oraz Starosty Nowosądeckiego pana Marka Pławiaka. Te instytucje udzieliły także wsparcia finansowego, umożliwiając zakup nagród rzeczowych, pucharów oraz medali uczestnikom Turnieju. Wielkie podziękowania należą się także nadleśnictwom oraz firmom prywatnym, które włączyły się finansowo w organizację naszych zawodów.

Dziękujemy :

 • nadleśnictwom:
  •  Nadleśnictwo Stary Sącz
  •  Nadleśnictwo Krzeszowice
 • firmom prywatnym: 
  • Hopek S.C. Hopek Karol Hopek Maria Hopek Marcin Mikulec Anna.
  • Piekarnia EPI s.c. Edward Stawiarski
  • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Miś
  • FHU Artcafe Marcin Bulzak

Klasyfikacja końcowa I Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej

Miejsca Drużyna
1. Zespół Szkół Samochodowych Nowy Sącz
2. Stredna Odborna Skola Stara Lubovnia
3. Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju
4. Technikum Leśne w Miliczu
5. Zespół Szkół w Łącku
6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu

 

 

 

Zobacz>>>