slide-6.jpg
01
Gru
Zjazd „Leśnej Braci” w Starym Sączu
Posted by Super User

W dniach 18-20 października w Starym Sączu odbył się IX Zjazd Byłych Dyrektorów Szkół Leśnych. Honorowy Patronat nad Zjazdem objęli: Marek Kwiatkowski-Starosta Nowosądecki oraz Jacek Lelek-Burmistrz Starego Sącza. W Zjeździe uczestniczyli emerytowani dyrektorzy ze szkół leśnych z całej Polski oraz byli naczelnicy Wydziału Kadr i Szkoleń  Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.  

W programie spotkania przewidziano także wyjazd terenowy doliną Popradu, z takimi atrakcjami jak:

- wizyta w siedzibie Oddziału terenowego Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego w Woli Kroguleckiej i wysłuchanie prelekcji  na temat Popradzkiego Parku Krajobrazowego,

- wejście na wieżę widokową w Woli Kroguleckiej i  podziwianie przepięknych widoków na Beskid Sądecki, w tym Pasmo Radziejowej, rzekę Poprad, Kotlinę Sądecką oraz Beskid Wyspowy.  

- zwiedzanie zabytkowej Cerkwi św. Jakuba w Powroźniku wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

-wizyta w siedzibie Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy Zdroju i prelekcja  na temat specyfiki  gospodarki leśnej w LZD

-wyjazd kolejką gondolową na szczyt Jaworzyny Krynickiej,

-spacer po krynickim deptaku połączony z degustacją wód mineralnych.

Na zakończenie pobytu w Starym Sączu uczestnicy Zjazdu zwiedzili  Ołtarz Papieski wraz z muzeum oraz Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II.

Następny Jubileuszowy X Zjazd odbędzie się w Zespole Szkół Leśnych w Lesku.

 Galeria zdjęć >>>