4.jpg
01
Gru
Nasze dziewczęta mistrzyniami powiatu w piłce nożnej
Posted by Super User

Łącka Hala Sportowa po raz kolejny gościła żeńskie drużyny w piłce nożnej, które w dniu 29.11. walczyły o miano najlepszej w powiecie szkoły średniej w halowej piłce nożnej. Do tego turnieju oczywiście stanęła reprezentacja naszej szkoły, która w poprzednich latach plasowała się ze zmiennym szczęściem również  na medalowych miejscach.

Do zawodów zgłosiło się 8 szkół z naszego powiatu, które zostały podzielone na dwie grupy po 4 drużyny, rozgrywki w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta znalazły się w grupie z reprezentacją starosądeckiego LO (zdobywcą II miejsca z poprzedniego roku), z którymi wygrały 4:1, drugi mecz rozgrywały z dziewczętami z ZSP z Krynicy Zdroju, które pokonały 4:0. Ostatni mecz w grupie rozgrywały z reprezentantkami LO w Grybowie – zakończył się również zwycięstwem naszych piłkarek 4:0, co pozwoliło nam zająć pierwsze miejsce w grupie.

W półfinale turnieju nasze dziewczęta zagrały z ZSP z Nawojowej – mecz zakończył się wygraną 3:0 i nasze młode piłkarki awansowały do finału. Finałowy pojedynek to mecz bez historii z gospodyniami turnieju czyli z reprezentacją ZS w Łącku – uzyskany wynik 5:0 dla naszych dziewcząt świadczy jednoznacznie o tym, jaka drużyna faktycznie była najlepsza w całym turnieju.

Naszą szkołę w Mistrzostwach Powiatu reprezentowały dziewczęta: Sylwia Kulpa, Patrycja Kaczor, Zuzanna Sajdak, Paulina Tomasiak – kapitan naszej reprezentacji, Angelika Owsianka, Anna Olejarz, Joanna Fiut, Katarzyna Turek, Magdalena Konopka oraz Kinga Łatka, opiekunem drużyny był Ryszard Gądek. Joanna Fiut została najlepszą bramkarką turnieju – we wszystkich pięciu meczach puściła tylko jedną bramkę.

Nasze dziewczęta rozegrały w Łącku znakomity turniej, praktycznie deklasując wszystkie pozostałe zespoły, o czym świadczą uzyskane wyniki. Trzonem drużyny i jej niekwestionowanym liderem była jej kapitan – uczennica kl. Ia Szkoły Branżowej Paulina Tomasiak, która zdobyła 18 bramek na 20 całej drużyny. Jej fenomenalna gra została nagrodzona tytułem najlepszej zawodniczki Mistrzostw.

Paulina już od najmłodszych lat uprawia piłkę nożną, obecnie reprezentuje barwy drugoligowej żeńskiej drużyny piłkarskiej „UKS Staszkówka Jelna”, gdzie jest jej najlepszą zawodniczką. Talent sportowy młodej piłkarki, reprezentowany obecnie poziom sportowy, skuteczna gra w lidze - zostały zauważone przez działaczy Polskiego Związku Piłki Nożnej, czego efektem jest powołanie Pauliny do reprezentacji Polski – U 17. Młoda zawodniczka praktycznie wszystko podporządkowuje swojej karierze sportowej: dojazdy, treningi, obozy treningowe, mecze ligowe, zgrupowania kadry narodowej, mecze międzypaństwowe zajmują bardzo dużo czasu. Nasza uczennica postawiła sobie jasno określony cel - jakim jest kariera piłkarska na poziomie światowym oraz gra w reprezentacji naszego kraju. Już wiele klubów, zarówno z naszej ligi, jak i z Europy proponowało jej zawodowy kontrakt (m.in. jeden z najlepszych obecnie klubów w żeńskiej piłce nożnej w Europie - ” VfL Wolfsburg”), mimo to Paulina w pierwszej kolejności postawiła na edukację – chce skończyć szkołę średnią, zdobyć zawód i dopiero wtedy rozpocząć profesjonalną karierę piłkarską.

Jesteśmy dumni, że Paulina jest uczennicą naszej szkoły – życzymy jej dalszych sukcesów sportowych na poziomie ligowym jak i Kadry Narodowej. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mieli okazję i przyjemność oglądać ją w telewizji grającą w najlepszych klubach na naszym kontynencie oraz w koszulce z orzełkiem na piersi, zdobywającą bramki dla naszej reprezentacji – trzymamy za to kciuki, powodzenia.

 

Galeria zdjęć >>>