slide-5.jpg
01
Gru
Wymiana polsko-węgierska: październik 2018
Posted by Super User

W dniach 18 – 20 października po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole oraz w Szkole Podstawowej w Gołkowicach uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły Radnoti Miklos Gimnazium z Dunakeszi.

Na powitanie młodzieży węgierskiej przygotowaliśmy skromny poczęstunek i  prezentację multimedialną przedstawiającą w humorystyczny sposób najciekawsze momenty współpracy zagranicznej.

Myślą przewodnią tegorocznej wizyty były nauki ścisłe. Chcąc przybliżyć młodzieży temat, udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji pokazowej prowadzonej przez studentów fizyki w języku angielskim. Poznawali fascynujący świat nauki poprzez uczestniczenie w eksperymentach fizycznych i doświadczali w praktyce praw rządzących naturą. Następnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie, które jako najstarsza dzielnica stanowi jego wizytówkę. Podziwialiśmy wspaniałą, historyczną architekturę z czasów średniowiecza i renesansu.

W trakcie wyjazdu do Krakowa młodzież wzięła również udział w quizie na temat przestrzeni kosmicznej. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni w trakcie uroczystości pożegnania, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Gołkowicach. Ceremonię tę uświetnił swoją obecnością burmistrz Starego Sącza - Jacek Lelek, który przygotował dla wszystkich uczestników  z Polski i Węgier drobne upominki.

Ideą wymiany zagranicznej jest komunikacja w języku angielskim. Cieszy fakt, że młodzież chętnie uczestniczy w międzynarodowych spotkaniach i przełamuje bariery językowe.

Zrealizowanie programu nie byłoby możliwe bez wsparcia wielu instytucji.

Organizatorzy w szczególności wyrażają wdzięczność:

- Burmistrzowi Starego Sącza Jackowi Lelkowi oraz Gminie Stary Sącz
- Sądeckim Wodociągom Sp. z o.o.
- Bankowi Spółdzielczemu w Starym Sączu
- Nadleśnictwu Stary Sącz

K. Zaczyk, K. Puścizna

Galeria zdjęć >>>