slide-3.jpg
01
Gru
Siedem dogrywek w małopolskim finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Posted by Super User

Tegoroczny Małopolski Finał Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbył się w Centrum  Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wadowicach. Tym razem największą konkurencję dla naszych uczniów stanowiły siły mundurowe gospodarzy, czyli uczennice z klasy policyjnej.

Tak zaciętej walki dawno w  eliminacjach nie było. Ostateczna kolejność  została ustalona dopiero po siedmiu dogrywkach. Wygrali uczniowie, którzy wykazali się wspaniałą wiedzą, ale też bogatym doświadczeniem. Z dumą donosimy, że pierwsza trójka eliminacji przedstawia się następująco:

1. Faustyna Wiatr – ZSP Stary Sącz
2.
Dorota Florek – ZSP Stary Sącz
3. Stanisław Job – ZSP Stary Sącz

A na czym polegała rywalizacja? Podczas eliminacji wojewódzkich uczniowie odpowiadali pisemnie na pytania testowe z prawa własności przemysłowej oraz historii techniki i wynalazków, następnie rozwiązywali zadania problemowe w oparciu o znowelizowaną ustawę „Prawo własności przemysłowej” oraz wykonywali opis do zgłoszenia wynalazku – tym razem był to nowy sposób odprowadzenia wody z pralki. Ostatni etap to odpowiedzi ustne.

Najlepsza trójka indywidualnie, czyli Faustyna, Dorota i Stanisław będzie reprezentowała województwo małopolskie w finale ogólnopolskim.

Gratulujemy i powodzenia!

Galeria zdjęć >>>