slide-8.jpg
01
Gru
Poprad łączy czyli polsko-słowackie spotkania
Posted by Super User

   Mieszkańcy słowackiego Popradu mile wspominają wieloletnią współpracę z naszą szkołą. W ostatnich dniach listopada podczas wizyty w Starym Sączu odwiedzili także nasze obiekty.  Jednym z ważniejszych punktów pobytu w grodzie św. Kingi było zwiedzanie starosądeckich stawów. To właśnie tam przed ośmiu laty przedstawiciele Popradu w ramach projektu współpracy transgranicznej wraz z ówczesnym Technikum Ochrony Środowiska zainstalowali tablicę pamiątkową.

Warto przypomnieć z niej słowa:
       „ Wędrowcze zatrzymaj się na chwilę. Znajdujesz się w pobliżu miejsca, gdzie rzeka Poprad wpada do Dunajca. Obydwie rzeki spotkały się tutaj dawno przed ludźmi, którzy przez całe wieki są świadkami zachwyconymi ich pokojowym współistnieniem. Poprad jako jedyna słowacka rzeka łączy Słowację z Morzem Bałtyckim, ale także młodzież miast Poprad i Stary Sącz oraz dwa bratnie narody Polaków i Słowaków”.
Mamy nadzieję, iż na efekty naszej przygranicznej, młodzieżowej współpracy nie będziemy długo czekać. Przymiarki do pierwszych działań już  wiosną 2018 roku.
Robert Poręba