slide-8.jpg
01
Gru
Otwarcie wystawy pokonkursowej: Anglia, przysłowia angielskie i poezja angielska w obrazach.
Posted by Super User

26 kwietnia w Galerii pod piątką miało miejsce wręczenie nagród w części plastyczno-językowej VIII Powiatowego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz VIII Szkolnego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, którego organizatorem są nauczyciele języka angielskiego w naszej szkole.  Wernisaż pokonkursowy (wystawę  można oglądać do 7 maja) odbył się dzięki przychylności Eweliny Wiśniewskiej, kierownika Galerii pod piątką. W wydarzeniu wzięli udział: Maria Sosin - dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu oraz Urszula Sadowska z ramienia kadry kierowniczej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

 Tegoroczna edycja powiatowego konkursu literacko-plastycznego przebiegała w trzech kategoriach: plakat przedstawiający Anglię, ilustracja do wybranego wiersza angielskiego poety oraz ilustracja wybranego przysłowia angielskiego. Patronat honorowy nad VIII Powiatowym Konkursem o Krajach Anglojęzycznych sprawowali: Kazimierz Karasiński - Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty, Marek Pławiak- Starosta Nowosądecki oraz Jacek Lelek- Burmistrz Starego Sącza. 

Podczas wernisażu ogłoszeni zostali zwycięzcy warsztatów literackich, które odbyły się 5 kwietnia w ZSP. W trakcie warsztatów uczniowie z 14 szkół gimnazjalnych biorących udział w Teście Wiedzy o Anglii wykonali w grupach ilustracje do wiersza Williama Wordswortha „Żonkile”. Niezwykłą interpretację utworu: w oryginale i w języku polskim zaprezentowały Justyna Citak i Małgorzata Jabrocka - uczennice III kl. TOT. 

Zwycięzcami warsztatów zostali: Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu – I miejsce, Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu –II miejsce, a trzecie zajęła grupa uczniów reprezentująca Gimnazjum w Barcicach. W czasie wernisażu Monika Korona i Karolina Konstanty - uczennice TŻiUG serwowały tort upieczony specjalnie na tę okazję przez Cukiernię Jeziorek w Starym Sączu. Całą uroczystość uświetnili sygnaliści z TL w składzie: Kordian Bukowski, Szymon Kurzeja, Hubert Rogóż oraz Franciszek Zając. W roli konferansjerów wystąpili  Hubert Prusak  z I TL i  Sławomir Pietrzak. 

W kategorii plakat przedstawiający Anglię zwyciężyli:  I miejsce - Artur Tomaszek z Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Nowym Sączu, II miejsce- Karina Janus z Gimnazjum w Ptaszkowej, a III miejsce - Aleksandra Frączek z Publicznego Gimnazjum w Nawojowej. Wyróżniono i zakwalifikowano do wystawy prace: Natalii Błoniarz i Wiktorii Liro z Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu; Anety Majdy, Kingi Strytyńskiej, Martyny Konior, Moniki Kruczek oraz Justyny Pałubiak z Gimnazjum w Ptaszkowej; Aleksandry Barnach z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy, Weroniki Bartusiak z Publicznego Gimnazjum w Nawojowej, a także Aleksandry Dudczyk z Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu. 

W kategorii plakat ilustrujący wybrane przysłowie angielskie I miejsce zdobyła Kinga Dubiel z Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu, II miejsce Julia Majewska z Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu, a praca Jagody Górczyk z tego samego gimnazjum znalazła się na III miejscu. Wyróżnienie przyznano Weronice Bartusiak z Gimnazjum w Nawojowej. 

W kategorii plakat ilustrujący wybrany wiersz angielskiego poety I miejsce zdobyła Patrycja Lipińska z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza w Nowym Sączu; II miejsce Sonia Żarowska z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej, a trzecie miejsce Kornelia Panajew z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu oraz Agnieszka Buczek z Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu. Wśród osób wyróżnionych, których prace zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej, znalazły się uczennice z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu: Martyna Jawor, Patrycja Garwol, Katarzyna Rejowska, Gabriela Orłowska, Kamila Skoczeń, Katarzyna Pierzga oraz Wiktoria Wajda; a także Martyna Lenarczyk z Gimnazjum w Barcicach. 

Faustyna Wiatr – uczennica TE z naszej szkoły zajęła I miejsce wśród młodzieży ZSP, II miejsce Ewelina Majerska z tej samej klasy, a trzecie miejsce tegoroczny maturzysta, Kamil Rusiniak z IV TEB.

Organizatorzy pragną gorąco podziękować wszystkim sponsorom konkursu. Sponsorami nagród w części plastyczno- językowej są: Firma FAKRO z Nowego Sącza, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Bank Spółdzielczy w Starym Sączu, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Burmistrz Starego Sącza, Oxford University Press, Macmillan Polska, Pearson Longman, Anna Baran- PHU Biurowiec ze Starego Sącza oraz Cukiernia Jeziorek w Starym Sączu.

  Zobacz>>>