slide-6.jpg
01
Gru
Kochamy wycieczki - II TOT w Sandomierzu
Posted by Super User

    Dnia 1  grudnia w ramach zajęć praktycznych zwiedzaliśmy Sandomierz – jedno z najstarszych miast Polski, nie bez racji zwane "małym Rzymem".
Z łatwością oceniliśmy walory turystyczne tego miejsca: piękne położenie na siedmiu wzgórzach nad wijącą się w kształcie litery „S” Wisłą, centrum – z  niepowtarzalną atmosferą minionych epok, pozwalającą odczuć odległe czasy.

   Bardzo podobał się nam ratusz i kamieniczki z charakterystycznymi dla renesansu attykami, bazylika z unikatowym wystrojem z czarnego i różowego marmuru i wspaniałą polichromią, Zamek Kazimierzowski – siedziba polskich królów, a  niezapomnianym przeżyciem było przejście tajemniczymi, mrocznymi korytarzami podziemi sandomierskich.
 

   Opowiadania przewodnika sprawiły, że daty, zdarzenia znane z podręczników historii ożyły i pobudziły naszą wyobraźnię.
Dzięki wycieczce poczuliśmy  i zrozumieliśmy, co to znaczy "malownicze i urokliwe miejsce".

 

 Galeria zdjęć >>>