slide-4.jpg
01
Gru
„Nowy Sącz Nowe Technologie”
Posted by Super User

Konkurs „Nowy Sącz Nowe Technologie” był skierowany do młodych osób w wieku szkolnym pasjonujących się nowinkami technicznymi oraz do osób, które mają na względzie dobro Nowego Sącza, a cóż może być lepszego niż połączenie tych dwóch rzeczy. Dlatego inicjatywa ta zgromadzała przede wszystkim ludzi, którzy pragną aby Nowy Sącz dzięki zastosowaniu nowych technologii stawał się nowocześniejszy, piękniejszy i atrakcyjniejszy, dla mieszkańców oraz turystów – mówi Łukasz Citak, juror z ramienia współorganizatora.

Galeria zdjęć>>>
Rywalizacja przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap polegał na przesłaniu swojej koncepcji technologicznej odnośnie poprawy jakości życia w Nowym Sączu oraz opisu i schematu przygotowywanej przez siebie konstrukcji robota. W drugim etapie, który odbył się w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, finaliści mieli za zadanie zbudować i zaprogramować własnego robota ze specjalnych elementów zestawu Lego Mindstorms.
Zawodnicy mieli na to tylko dwie godziny. Gotowe projekty oceniało jury w składzie: Przemysław Bawołek z Fundacji Sądeckiej, Adam Michalik z firmy „Warsztaty Robotów – Nowoczesny Wymiar Edukacji” (przewodniczący jury) oraz Łukasz Citak, student Instytutu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
Ich decyzją zwyciężyła drużyna z
 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
im. ks. prof. J. Tischnera ze Starego Sącza: Michał Pasiut, Bartłomiej Chruślicki i Patrycja Pawlik.
Uczniowie otrzymali do podziału 1500 zł, a ich opiekun Olga Wojciechowska odebrała dla zwycięskiej szkoły rzutnik multimedialny.

Do konkursu przystąpiło z naszej szkoły sześć zespołów z sześcioma projektami:
•    „Astronomia bliżej Nowego Sącza”
Kl.III Ti
Mateusz Jędrusik
Kamil Bularz
Bartłomiej Krok
•    „Eksmisja kawek z Plant miejskich”
Kl.I Ti
Paweł Skoczeń
Szymon Krupa
Joanna Bazielich kl.III Ti
•    „Nowosądecki nektar zdrowia”
Kl.II Ti
Adrian Ogorzały
Jolanta Pogwizd kl. I Tżg
Ernest Padula
•    „Rewolucja w transporcie zbiorowym”
Kl. II Ti
Michał Jaworski
Grzegorz Porwoł
Sławomir Pietrzak
•    „Uporządkowana informacja”
Klasa IITi
Bartek Chruślicki
Michał Pasiut
Patrycja Pawlik
•    „Ulica Wąska”
Kl. I Ti
Do finału konkursu zakwalifikowały
się dwie drużyny z projektów:
„Rewolucja w transporcie zbiorowym”
„Uporządkowana informacja”
Zespół z projektu „ Ulica Wąska otrzymał wyróżnienie w konkursie.

Konkurs wygrała drużyna z klasy II Ti w składzie:
Bartek Chruślicki
Michał Pasiut
Patrycja Pawlik

Gratuluje  wszystkim uczniom
 i dziękuję za udział w konkursie.


Olga Wojciechowska