2.jpg
01
Gru
Kolejne spotkanie mechaników ze statkami powietrznymi
Posted by Super User

W dniu 13 kwietnia mechanicy z klasy III i II wraz z panią J. Sowińską zwiedzali Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu.

PZL Mielec jest nie tylko uznanym producentem samolotów, ale prowadzi także działalność remontowo-serwisową i projektowo-badawczą. Do najważniejszych samolotów budowanych wg własnej konstrukcji należą:  M28 - samolot pasażerski i transportowy, M28B BRYZA - samolot patrolowy i ratownictwa morskiego, M18 DROMADER - samolot rolniczy i pożarniczy. W ramach współpracy z firmą Sikorsky Aircraft Corporation (światowy potentat w produkcji śmigłowców) Polskie Zakłady Lotnicze wytwarzają kabiny do śmigłowca UH-60M BLACK HAWK oraz produkują śmigłowce wielozadaniowe S70iTM BLACK HAWK przeznaczone na rynki międzynarodowe.

Podczas pobytu w zakładach uczniowie zwiedzili ogromny wydział obróbki plastycznej, obserwując  produkcję poszczególnych elementów do montażu. Największe wrażenie zrobił na nich montaż ostateczny  śmigłowca BLACK HOWK. Praca w takim miejscu to wyzwanie na miarę XXI wieku.

Galeria zdjęć >>>