5.jpg
16
Mar
Mechanicy w Muzeum Lotnictwa
Posted by Super User

Dnia 9 marca uczniowie klasy II i III Technikum mechanicznego wraz z nauczycielami: Justyną Sowińską i Piotrem Stojkiem zwiedzali  Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Założone w 1964 r. muzeum  znajduje się na terenie dawnego lotniska Rakowice – Czyżyny. Duża liczba ( ponad 200) eksponowanych statków powietrznych prezentuje historię rozwoju lotnictwa, dziedziny powstałej w XX wieku.

Młodzież z ciekawością wsłuchiwała się w opowieści przewodnika, który przybliżał niezwykłe początki pierwszych samolotów i barwne biografie słynnych konstruktorów. Interesujące było zestawienie aeroplanów z nowoczesnymi maszynami, które są w stanie z ogromną prędkością przenosić człowieka na drugi kraniec świata.  Historia lotnictwa jest bardzo pasjonująca, zwłaszcza dla nas mechaników.

 Galeria zdjęć >>>

.