1.jpg
01
Gru
Edukacyjne wyjazdy uczniowskim okiem
Posted by Super User

Od 11. do 13. października w ramach  Chmury Edukacyjnej gościliśmy  w Krakowie na Uniwersytecie Rolniczym. W pierwszym dniu odbyły się wykłady na temat monotlenku diwodoru, które podobały nam się najbardziej. Mieliśmy kontakt ze specjalistycznymi przyrządami do doświadczeń chemicznych, które obrazowały wiele ciekawych zjawisk.

Po sporej dawce teorii w laboratorium uczestniczyliśmy w zajęciach, na których rozpoznawaliśmy zapachy znanych nam roślin, a drugim zadaniem było badanie wzrostu nasion. Kolejne zajęcia na temat gleboznawstwa  prowadził  charyzmatyczny wykładowca, który z niezwykłą pasją opowiadał i  w prosty sposób wyjaśniał zawiłości wiedzy o glebach. Na koniec każdy z nas miał możliwość wykonania profili glebowych.

Ostatni dzień był przeznaczony na mikroorganizmy w żywności. W trakcie zajęć mieliśmy okazję, aby własnoręcznie przygotować preparaty oraz zbadać je pod mikroskopami. Kolejny punkt planu edukacyjnego to wykłady o owadach. Poznaliśmy wiele ciekawych gatunków, o których nie mieliśmy pojęcia. Na koniec był do wykonania test „Owady”. Trzem naszym kolegom udało się uzyskać najlepszy wynik, za co zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Wyjazd uważamy za bardzo udany, dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy, które mamy nadzieję na długo pozostaną w naszej pamięci. Jesteśmy bogatsi w nowe doświadczenia i mądrzejsi.

                                                                                                     Uczniowie klasy II TL

 Galeria zdjęć >>>