3.jpg
01
Gru
Nowy rok w nowych warunkach
Posted by Super User

Rozpoczynający się rok szkolny jest szczególny ze względu na kumulację podwójnego rocznika. Przed większością szkół pojawiło się trudne zadanie sprostania oczekiwaniom uczniów i ich rodziców, ale także nauczycieli. W naszej szkole podjęło naukę w pierwszych klasach ponad 300 młodych ludzi.

Aby zapewnić wszystkim odpowiednie warunki do rzetelnej pracy, oddano dla ich potrzeb – po gruntownym remoncie osiem sal lekcyjnych w budynku przy ul. Batorego. Już przy wejściu zaskakuje jasność szerokiego korytarza. Odnowione sale zapraszają do środka, by zająć miejsce w ławce i wyruszyć w podróż nauki. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Kilka miesięcy wcześniej w budynku tym wykonano prace w ramach termomodernizacji: wymiana stolarki, docieplenie stropu, nowa kotłownia gazowa oraz instalacja centralnego ogrzewania.

W pozostałych dwóch budynkach (przy ul. Daszyńskiego i ul. Krakowskiej) udało się także wyremontować i doposażyć niektóre pomieszczenia pozwalające na zapewnienie lepszego bezpieczeństwa, komfortu i estetycznych warunków do zdobywania wiedzy. Uczniowie i nauczyciele spędzają codziennie w szkole wiele godzin, dlatego tym bardziej istotne jest, by miejsce wytężonej pracy umysłowej sprzyjało realizacji wszystkich zadań postawionych w tym roku.

Mamy nadzieję, że nauka i praca będą sprzyjały wszechstronnemu rozwojowi naszych uczniów z każdego rocznika, czego życzymy wszystkim na progu nowego roku szkolnego.

Galeria zdjęć >>