slide-3.jpg
01
Gru
Z kolejną wizytą u gościnnych Węgrów
Posted by Super User

W dniach 5 – 8 czerwca grupa młodzieży po raz kolejny brała udział w programie wymiany polsko - węgierskiej. Pobyt rozpoczęliśmy od udziału w musicalu "Hair". W przedstawieniu wzięli udział uczniowie i absolwenci Radnoti Miklos Gimnasium w Dunakeszi.

Drugi dzień to zwiedzanie Budapesztu. Wycieczka autobusem turystycznym Hop on, Hop off była znakomitą okazją do poznania najciekawszych zakątków miasta po obu stronach Dunaju. Podczas przejażdżki wysłuchaliśmy kilku informacji na temat języka, historii oraz kultury węgierskiej. Długi spacer wśród licznych atrakcji i miejsc historycznych był doskonałą szansą poznania stolicy tego gościnnego kraju.  

Ostatnią część pobytu spędziliśmy nad Balatonem. Pierwszym przystankiem na naszej drodze była miejscowość Balatonfured. Oprócz podziwiania niesamowitych widoków udało się nam również zwiedzić Muzeum Żeglarstwa i zakupić liczne pamiątki. Ważny punkt naszej trasy stanowił półwysep Tihany, teren słynący z lawendy i Klasztoru Benedyktynów, w którym znajdują się dokumenty zawierające pierwsze pisane przykłady języka węgierskiego. Podróż wzdłuż Balatonu zakończyliśmy w miejscowości Balatonakarattya. Dzięki uprzejmości władz Dunakeszi spędziliśmy miło czas w ośrodku położonym bezpośrednio nad jeziorem.  

Poznawanie kultury, tradycji i historii danego kraju jest istotnym elementem programu wymiany zagranicznej. Warto dodać, że kolejny raz potwierdza się, iż znajomość języka angielskiego umożliwia zawarcie przyjaźni, które, jak doświadczenie pokazuje, pielęgnowane mogą być przez lata.

Galeria zdjęć >>>