3.jpg
01
Gru
Z otwartym sercem dla Justyny - 4572,50 na leczenie
Posted by Super User

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły lubią pomagać.  Piątkowe spotkanie 24 maja w starosądeckim Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari było kolejną akcją charytatywną na rzecz najbardziej potrzebujących organizowaną przez naszą szkołę

Tym razem włączyliśmy się w pomoc dla Justyny Drąg, która od 8 lat zmaga się ze złośliwym nowotworem mózgu. W Polsce i w Europie nikt nie był w stanie jej pomóc. Dzięki wielkiemu sercu Darczyńców w kwietniu Justyna rozpoczęła leczenie w klinice w Meksyku. Dzięki temu wciąż żyje. Jest bardzo ciężko, ale leczenie działa, dlatego trzeba je kontynuować.

W tym celu Szkolny Klub Wolontariatu działający w ZSP zorganizował akcję charytatywną.  Bogaty i zróżnicowany program imprezy obejmował między innymi: loterię fantową, kiermasz pysznych ciast i ciasteczek oraz występy kabaretowe w wykonaniu naszych nauczycieli.

Sprzedawaniem szczęśliwych losów zajmowali się wolontariusze z klas pierwszych i drugich: Urszula Zwolińska, Arkadiusz Pawlik, Gracjan Syjud, Marcin Myjak , Mariusz Gromala, Paweł Rejewski, Paweł Myjak–Zasadni, a pracami koordynowała ich opiekunka pani Dominika Olech. W role konferansjerów wcielili się: Magdalena Słabaszewska i Wojciech Śmierciak. Oprawą techniczną zajmował się niezawodny pan Ryszard Garwol, a fotograficzną i reporterską – pani Beata Nobilec. Nad całością imprezy czuwała wicedyrektor pani Angelika Duda.

Występy kabaretowe były dla naszych nauczycieli wyzwaniem i debiutem scenicznym przed swoimi uczniami oraz gośćmi ze starosądeckich szkół, którzy przyjęli zaproszenie na akcję charytatywną: z Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcącego. Swoją obecnością zaszczyciła nas również wicedyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - pani Bożena Mynarek. Na scenie nauczyciele zaprezentowali rzeczywistość szkolną w krzywym zwierciadle w ujęciu kabaretowym. Podjęli się tego zadania pedagodzy z poczuciem humoru i dystansem do siebie: Justyna Białka, Ryszard Gądek, ks. Dariusz Król i Wiesława Majda.

W ciągu kilkugodzinnej akcji udało się zebrać ogromną kwotę: 4572,50 zł, która zostanie przekazana na leczenie Justyny Drąg. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia anonimowych prywatnych darczyńców oraz firm z terenu miasta Nowy Sącz:

- Firma Ziaja – sklep firmowy w Galerii „Trzy Korony”,
- Home & You – sklep firmowy w Galerii „Trzy Korony”,
- Kino „Helios”,
- Flexergis (ul. Elektrodowa) - czołowy polski dostawca opakowań giętych zadrukowanych w technologii fleksograficznej,

i firm z miasta Stary Sącz:

- Pracownia Pieroga,
- Nowe Bartolinii Pizzeria,
- Nasza Chata – Pizzeria i Pub,
- Raczek – sprzedaż kosmetyków,
- Gabinety Kosmetyczne Eureka,
- Anna – Firma Handlowa - Sklep Anna Janczura,

a także Sklep Spożywczy ABC w Barcicach.

 W imieniu Justyny – serdecznie wszystkim dziękujemy!

Galeria zdjęć >>>