1.jpg
01
Gru
Konkursowe sposoby na naukę języka niemieckiego
Posted by Super User

W dniu 26 marca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „DEUTSCH IN DER HAUPTROLLE- NIEMIECKI W ROLI GŁÓWNEJ”, który organizowany jest przez II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy.

W tym roku odbył się on już po raz trzeci. Organizatorzy chcą w ten sposób promować naukę języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży z okolic Nowego Sącza. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu prezentacji multimedialnej lub filmu 5 - minutowego na wybrany temat, oczywiście w języku  niemieckim.

Do konkursu z naszej szkoły  przystąpiły trzy drużyny  3 – osobowe.  Praca jednego zespołu została wyróżniona i nagrodzona. Film pt. „Meine Traumreise - moja podróż marzeń” stworzyli uczniowie klasy pierwszej Technikum informatycznego: Miłosz Hejmej, Piotr Lisowski oraz Kacper Majerski. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie, jury składało się z wykładowców języka niemieckiego, tłumacza przysięgłego, pracowników Goethe Institut w Krakowie, grafików, informatyków oraz  nauczycieli języka niemieckiego. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością języka oraz umiejętnościami aktorskimi, jak również obsługą kamery i montażem filmu. Opiekę nad nimi sprawowała nauczycielka języka niemieckiego pani Izabela Sowa.

Nagrodzonemu zespołowi składamy serdeczne gratulacje i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Galeria zdjęć >>>